06
Dec
2019

Results

WBN 03/04/2016
WBN logo

Latest results: 

SATURDAY 1 SEPTEMBER

10 – featherweight
Luis Lebron TKO9
Darryl Hayes

10 – super flyweight
Jeyvier Cintron UD
Francisco Melendez

12 – African cruiserweight title
Thomas Oosthuizen MD
Thabiso Mchunu

12 – vacant African super middleweight title
Ryno Liebenberg TKO5
Alfonso Tissen

10 – lightweight
Michael Mokoena TKO4
Lusanda Komanisi

 

WEDNESDAY 29 AUGUST

12 – WBC minimumweight title
Wanheng Menayothin UD
Pedro Taduran
(118-108, 117-110, 115-111)

 

SATURDAY 26 AUGUST

12 – WBO lightweight title
Jose Pedraza UD
Raymundo Beltran
(117-110 [2], 115-112)

12 – WBO super bantamweight title
Isaac Dogboe TKO1
Hidenori Otake

12 – cruiserweight
‘Junior’ Ilunga Makabu TKO5
Taylor Mabika

10×2 – vacant Women’s WBO super bantamweight title
Dina Thorslund UD
Jessica Munoz

8 – featherweight
Dennis Ceylan UD
Levan Tsiklauri

 

FRIDAY 25 AUGUST

10 – middleweight
Willie Monroe Jr UD
Javier Maciel

10 – super welterweight
Jeison Rosario UD
Jamontay Clark

10 – welterweight
Jamal James KO2
Mahonry Montes

10 – super welterweight
Sebastian Fundora TKO4
Antonio Urista

10 – super middleweight
Caleb Truax TKO3
Fabiano Pena

8 – welterweight
Eimantas Stanionis UD
Levan Ghvamichava

8 – bantamweight
Antonio Russell KO1
Nick Otieno

8 – featherweight
Ruben Villa UD
Jose Gonzalez

10 – super lightweight
Chris Jenkins D-TD
Darragh Foley
**Jenkins cut (fight stopped in 3rd)

10 – lightweight
Stephen Ormond PTS
George Ashie

 

THURSDAY 24 AUGUST

10 – featherweight
Bryan De Gracia KO4
Edinso Torres Jr

10 – super featherweight
Francisco Fonseca TKO5
Sandro Hernandez

 

SUNDAY 19 AUGUST

12 – IBO super featherweight title
Shavkatdzhon Rakhimov TKO2
Robinson Castellano

10 – super welterweight
Magomed Kurbanov UD
Charles Manyuchi

10 – super featherweight
Muhammadkhuja Yaqubov KO1
Victor Gonzalez

12 – super welterweight
Tommy Browne TKO3
Ebenezer Lamptey

 

SATURDAY 18 AUGUST

12 – featherweight
Carl Frampton TKO9
Luke Jackson

12 – WBC flyweight title
Cristofer Rosales KO4
Paddy Barnes

10 – heavyweight
Tyson Fury PTS
Francesco Pianeta

12 – heavyweight
Bryant Jennings TKO9
Alexander Dimitrenko

10 – NABF super middleweight title
Jesse Hart TKO3
Mike Gavronski

8 – super featherweight
Jason Sosa UD
Reynaldo Blanco

8 – featherweight
Shakur Stevenson UD
Carlos Ruiz

12 – bantamweight
Carlos Cuadras v
Ricardo Nunez

12 – super lightweight
Batyr Akhmedov KO9
Ismael Barroso

10 – super middleweight
Demond Nicholson KO6
Isaac Rodrigues

10 – welterweight
Ivan Golub UD
Lanardo Tyner

10 – super lightweight
Mykal Fox UD
DeMarcus Corley

 

FRIDAY 17 AUGUST

12 – featherweight
Satoshi Shimizu TKO4
Shingo Kawamura

10 – super flyweight
Akira Yaegashi TKO7
Hirofumi Mukai

6 – heavyweight
Hasim Rahman Jr UD
Raymond Ochieng

 

THURSDAY 16 AUGUST

12 – IBF super bantamweight title
TJ Doheny UD
Ryosuke Iwasa
(117-112, 116-112, 115-113)

 

SATURDAY 11 AUGUST

12 – featherweight
Joseph Diaz UD
Jesus M Rojas

8 – super lightweight
Jonathan Navarro KO7
Damon Allen

4 – welterweight
Aaron McKenna UD
Rolando Mendivil

10×2 – Women’s WBC bantamweight title
Mariana Juarez UD
Terumi Nuki 

10×2 – bantamweight
Jackie Nava RET7
Alys Sanchez

12 – interim WBA heavyweight title
Trevor Bryan TKO4
BJ Flores

12 – Euro lightweight title
Edis Tatli UD
Frank Urquiaga

 

SATURDAY 4 AUGUST

12 – WBO light heavyweight title
Eleider Alvarez TKO7
Sergey Kovalev

12 – WBA light heavyweight title
Dmitry Bivol UD
Isaac Chilemba
(120-108 [2], 116-112)

10 – middleweight
Denis Douglin UD
Vaughn Alexander

10 – super welterweight
Bakhram Murtazaliev KO1
Fernando Carcamo

10 – super welterweight
Frank Galarza KO2
Alex Duarte

12 – welterweight
Andre Berto SD
Devon Alexander

10 – welterweight
Luis Collazo MD
Bryant Perrella

10 – super middleweight
Peter Quillin UD
J’Leon Love

10 – welterweight
Sergey Lipinets MD
Erick Bone

10 – light heavyweight
Marcus Browne UD
Lenin Castillo

10×2 – Women’s WBA super middleweight title
Alicia Napoleon UD
Hannah Rankin

8 – lightweight
Richard Commey TKO2
Yardley Cruz

8 – super lightweight
Gary Antuanne Russell KO1
Jose Esquivel

10×2 – Women’s IBF bantamweight title
Maria Roman SD
Carolina Duer

10×2 – Women’s IBF flyweight title
Leonela Yudica MD
Yairineth Altuve

10 – welterweight
Kerman Lejarraga KO6
Johnny Navarette

6 – super welterweight
Navid Mansouri UD
Mamadou Goita

6 – bantamweight
Ryan Farrag TKO5
Jefferson Vargas

12 – vacant Comm. lightweight title
Joe Cordina UD
Sean Dodd

10×2 – super featherweight
Viviane Obenauf TKO4
Natasha Jonas

8 – welterweight
Daniyar Yeleussinov PTS
Gabor Gorbics

8 – featherweight
Jordan Gill TKO1
David Berna

 

FRIDAY 3 AUGUST 

12 – vacant IBF super featherweight title
Tevin Farmer UD
Billy Dib
(120-107, 119-108, 118-109)

10 – super welterweight
Tim Tszyu KO1
Stevie Ferdinandus

10 – lightweight
Ladarius Miller UD
Dennis Galarza

10 – super lightweight
Juan Heraldez UD
Kevin Watts

10 – lightweight
Sharif Bogere UD
Oscar Bravo

Your SEO optimized title