WEDNESDAY 30 MAY
12 – super middleweight
Vladimir Shishkin TKO7
Siarhei Khomitsky
SATURDAY 26 MAY
12 – IBF super flyweight title
Jerwin Ancajas UD
Jonas Sultan
(119-109 [2], 117-111)
12 – WBA super flyweight title
Khalid Yafai RET7
David Carmona
10 – welterweight
Alexander Besputin KO3
Saul Corral
10 – super featherweight
Tugstsogt Nyambayar KO3
Oscar Escandon
10 – super lightweight
Argenis Mendez UD
Eddie Ramirez
10 – middleweight
Jeison Rosario UD
Justin DeLoach
10 – super middleweight
J’Leon Love UD
Jaime Barboza
12 – middleweight
David Lemieux UD
Karim Achour
12 – welterweight
Custio Clayton UD
Stephen Danyo
10 – super lightweight
Batyrzhan Jukembayev TKO7
Jonathan Eniz
8 – light heavyweight
Erik Bazinyan TKO3
Alejandro Falliga
12 – super bantamweight
Franklin Manzanilla TKO5
Julio Ceja
10×2 – flyweight
Lourdes Juarez SD
Jacky Calvo
10×2 – vacant Women’s WBC flyweight title
Ibeth Zamora UD
Melissa McMorrow
FRIDAY 25 MAY
12 – WBC light flyweight title
Ken Shiro KO2
Ganigan Lopez
12 – WBA bantamweight title
Naoya Inoue TKO1
Jamie McDonnell
10 – super bantamweight
Takuma Inoue KO1
Waldo Sabu
10×2 – Women’s WBC super welterweight title
Ewa Piatkowska v
Maria Lindberg
10 – heavyweight
Izuagbe Ugonoh RET2
Fred Kassi
10 – heavyweight
Artur Szpilka UD
Dominick Guinn
12 – light heavyweight
Doudou Ngumbu MD
Yoann Kongolo
THURSDAY 24 MAY
12 – welterweight
Jack Brubaker UD
Tyrone Nurse
12 – welterweight
Ben Savva UD
Kyron Dryden
10 – super welterweight
Tim Tszyu TKO4
Larry Siwu
SUNDAY 20 MAY
12 – WBA/IBF light flyweight titles
Hekkie Budler UD
Ryoichi Taguchi
(114-113 [3])
12 – IBF minimumweight title
Hiroto Kyoguchi UD
Vince Paras
(117-110 [3])
SATURDAY 19 MAY
12 – WBC light heavyweight title
Adonis Stevenson D-MD
Badou Jack
(114-114 [2], 113-115)
12 – WBC featherweight title
Gary Russell Jr UD
Joseph Diaz
(117-111 [2], 115-113)
10 – middleweight
Immanuwel Aleem RET6
Juan De Angel
6 – bantamweight
Antonio Russell TKO5
Jonathan Ramos
8 – super lightweight
Gary Antuanne Russell KO1
Wilmer Rodriguez
12 – IBF featherweight title
Josh Warrington SD
Lee Selby
(116-112, 115-113, 113-115)
10×3 – super flyweight
Nicola Adams TKO1
Soledad del Valle Frias
10 – super lightweight
Jack Catterall RET1
Christopher Sebire
10 – welterweight
Darren Tetley TKO9
Mason Cartwright
10 – super lightweight
Ohara Davies PTS
Ahmed Ibrahim
10×2 – Women’s WBC light flyweight title
Esmeralda Moreno D-MD
Yesenia Gomez
10×2 – Women’s WBA super flyweight title
Maribel Ramirez MD
Linda Lecca
10×2 – Women’s WBC super lightweight title
Erica Farias UD
Yamila Reynoso
10×2 – Women’s WBA super bantamweight title
Yazmin Rivas TKO5
Liliana Palmera
12 – Euro featherweight title
Marc Vidal NC3
Kiko Martinez
12 – bantamweight
Jason Moloney RET6
Kohei Kono
10 – super flyweight
Andrew Moloney UD
Richard Claveras
FRIDAY 18 MAY
10×2 – Women’s IBF super flyweight title
Debora Dionicius UD
Luna del Mar Torroba
12 – middleweight
Patrick Wojcicki UD
Ronny Mittag
SATURDAY 12 MAY
WBA lightweight title
Vasyl Lomachenko TKO10
Jorge Linares
10 – welterweight
Carlos Adames UD
Alejandro Barrera
8 – lightweight
Teofimo Lopez KO1
Vitor Freitas
8 – featherweight
Michael Conlan UD
Ibon Larrinaga
8 – lightweight
Jamel Herring TKO5
Juan Pablo Sanchez
12 – WBO super welterweight title
Jaime Munguia TKO4
Sadam Ali
12 – WBC super bantamweight title
Rey Vargas UD
Azat Hovhannisyan
(118-110, 117-111, 116-112)
12 – super middleweight
Avni Yildirim UD
Ryan Ford
12 – British heavyweight title
Hughie Fury TKO5
Sam Sexton
10 – super welterweight
Peter McDonagh D
Peter Kramer
10 – cruiserweight
Krzysztof Glowacki KO1
Santander Silgado
FRIDAY 11 MAY
10 – middleweight
Tony Harrison SD
Ishe Smith
10 – welterweight
Erick Bone SD
Cameron Krael
10 – cruiserweight
Andrew Tabiti KO6
Lateef Kayode
8 – light heavyweight
Lanell Bellows D
Naim Terbunja
10 – vacant USBA lightweight title
Devin Haney RET9
Mason Menard
10 – super bantamweight
Joshua Greer Jr. TKO8
Glenn Dezurn
SATURDAY 5 MAY
12 – WBC/WBA/IBO/IBF middleweight titles
Gennady Golovkin KO2
Vanes Martirosyan
10×2 – IBF/WBO/WBC/WBA/IBO welterweight titles
Cecilia Braekhus UD
Kali Reis
10 – super lightweight
Ruslan Madiev UD
Jesus Perez
8- welterweight
Ryan Martin UD
Breidis Prescott
12 – heavyweight
Tony Bellew TKO5
David Haye
12 vacant IBF bantamweight title
Emmanuel Rodriguez UD
Paul Butler
*Title for Rodriguez only
12 – EBU/Comm. super featherweight title
James Tennyson TKO5
Martin Joseph Ward
12 – super middleweight
John Ryder KO2
Jamie Cox
12 – Comm. heavyweight title
Joe Joyce KO2
Lenroy Thomas
8 – light heavyweight
Joshua Buatsi TKO5
Stephane Cuevas
6 – super featherweight
Jordan Gill PTS
Carl McDonald
6 – welterweight
Luke Campbell TKO5
Troy James
4 – light heavyweight
Kody Davies TKO1
Przemyslaw Gorgon
4 – middleweight
Money Powell IV TKO4
Mark Krammerstodter
10 – featherweight
Tomoki Kameda UD
Daniel Noriega
10 – super middleweight
Azizbek Abdugofurov UD
Dmitrii Chudinov
10 – bantamweight
Prince Patel
Mishiko Shubitidze
FRIDAY 4 MAY
10 – vacant NABF super featherweight title
Ryan Garcia UD
Jayson Velez
10 – middleweight
Gary O’Sullivan RTD3
Berlin Abreu
12 – middleweight
Khasan Baysangurov UD
Nicolas Pitto
12 – super welterweight
Khuseyn Baysangurov TKO6
Jose Villalobos
12 – British middleweight title
Jason Welborn SD
Tommy Langford
WEDNESDAY 2 MAY
12 – WBC minimumweight title
Wanheng Menayothin TKO5
Leroy Estrada