30
Sep
2020

Fight Schedule: June 23/24/25

WBN 22/06/2017

Schedule:

(selected bouts)

FRIDAY 23 JUNE

The Dome, Illinois, USA

10 – Light Heavyweight
Mike Lee 19-0 v
Aaron Quattrocchi 10-1-1

10 – Super Middleweight
Mike Jimenez 20-1-1 v
Aaron Pryor Jr 19-10-2

8 – Light Heavyweight
Donovan George 25-7-2 v
Derrick Findley 26-21-1

Walker Activity Dome, Newcastle, UK

6 – Super Welterweight
Josh Kelly 2-0 v
Tom Whitfield 4-1

6 – Super Welterweight
Anthony Fowler 1-0 v
Nikoloz Gvajava 9-6-1

6 – Super Lightweight
Bradley Saunders 12-1 v
Casey Blair 4-28

6 – Featherweight
Stuart Hall 20-5-2 v
Jose Aguilar 16-35-4

6 – Cruiserweight
Simon Vallily 11-1 v
Blaise Mendouo 3-2

6 – Cruiserweight
Warren Baister 6-0 v
Arturs Kulikauskis 18-35-7

4 – Super Welterweight
Marcus Morrison 14-1 v
TBA

4×2 – Lightweight
Natasha Jonas 0-0 v
Monika Antonik 1-3

 

SATURDAY 24 JUNE

Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1, Gdansk, Poland

12 – Heavyweight
Tomasz Adamek 50-5 v
Solomon Haumono 24-3-2

10 – Cruiserweight
Mateusz Masternak 38-4 v
Ismayl Sillah 25-3

10 – Cruiserweight
Krzysztof Glowacki 26-1 v
Hizni Altunkaya 29-0

10 – Super Welterweight
Maciej Sulecki 24-0 v
Damian Ezequiel Bonelli 24-1

Gymnase la salamandre, Oise, France

12 – Euro Super Featherweight title
Guillaume Frenois 43-1 v
Ruddy Encarnacion 37-25-4

12 – Lightweight
Yvan Mendy 37-4-1 v
Javier Jose Clavero 21-2

Teatro Nuovo, Milan, Italy

8 – Cruiserweight
Giacobbe Fragomeni 34-5-2 v
Vitaliy Neveselyy 13-2

Jose Neri Santos Gimnasio, Chihuahua, Mexico

10 – Super Featherweight
Miguel Roman 56-12 v
Nery Saguilan 38-8-1

10 – Super Featherweight
Eduardo Hernandez 22-0-3 v
Rolando Magbanua 26-5

Celebrity Theater, Arizona, USA

10 – Heavyweight
BJ Flores 33-3-1 v
Nick Guivas 13-5-2

8 – Super Bantamweight
Carlos Castro 18-0 v
TBA

PalaOzan, Lecce, Italy

10 – Italian Middleweight title
Andrea Manco 14-1-2 v
Domenico Spada 41-6-0

Wythenshawe Forum, Manchester, UK

12 – Middleweight
Jimmy Kelly 21-1 v
Florian Wildenhof 26-4

6 – Heavyweight
Con Sheehan 5-0 v
Tomas Mrazek 10-64-6

2300 Arena, Philadelphia, USA

10 – Super Welterweight
Kermit Cintron 39-5-3 v
Tyrone Brunson 24-6-2

Domo del Parque San Rafael, Guadalajara, Mexico

10 – Super Featherweight
Carlos Diaz Ramirez 23-0 v
Sergio Puente 25-4

Freedom Hall, Kentucky, USA

10 – Heavyweight
Derric Rossy 31-12 v
Carlos Negron 19-1

8 – Super Welterweight
Steven Martinez 17-3 v
Anthony Lenk 14-3

8 – Super Featherweight
Toka Kahn Clary 21-1 v
Angel Luna 11-2-1

Charlie’s Harley Davidson, Huntington, USA

12 – Cruiserweight
Bobby Gunn 22-7-1 v
TBA

 

SUNDAY 25 JUNE

Iligan City public plaza, Philippines

10 – Super Flyweight
John Riel Casimero 23-3 v
Richie Mepranum 31-6-1

City Sogo Gym, Tokyo, Japan

10 – Welterweight
Koki Inoue 7-0 v
TBA

Ford Community Center, Michigan, USA

8 – Super Welterweight
Cornelius Bundrage 35-6 v
Juan Carlos Rojas 8-20-2