SATURDAY 28TH FEBRUARY
IBF super bantamweight title
Carl Frampton bt Chris Avalos
(TKO5)
welterweight
Viktor Plotnykov bt Denton Vassell
(UD: 118-108 [2], 115-111)
heavyweight
Dillian Whyte bt Beka Lobjanidze
(TKO4)
featherweight
Marco McCullough bt Malkhaz Tatrishvali
(TKO1)
super featherweight
Anthony Cacace bt Santiago Bustos
(PTS: 80-71)
middleweight
Conrad Cummings bt Roberto Palenzuela
(PTS: 60-54)
super flyweight
Roman Gonzalez bt Valentin Leon
(TKO3)
heavyweight
Tyson Fury bt Christian Hammer
(RET8)
interim WBA middleweight title
Chris Eubank Jr bt Dmitry Chudinov
(TKO12)
super bantamweight
Lewis Pettitt bt David Kvaratskhelia
(TKO1)
super featherweight
Liam Walsh bt Joe Murray
(TKO5)
welterweight
Bradley Skeete bt Anzor Gamgebeli
(TKO1)
super middleweight
Frank Buglioni bt Ivan Jukic
(TKO1)
light heavyweight
Dempsey Fury bt Ernestas Dapkus
(PTS)
super featherweight
Boy Jones Jnr bt Joe Beedon
(PTS: 40-36)
bantamweight
Luis Nery bt Jether Oliva
(TKO5)
women’s WBA ‘super’ and WBC super bantamweight titles
Jackie Nava bt Mayra Gomez
(TKO6)
women’s WBO flyweight title
Melissa McMorrow bt Kenia Enriquez
(SD)
welterweight
Carlos Ocampo bt Uriel Gonzalez
(KO2)
European super lightweight title
Michele Di Rocco bt Kasper Bruun
(TKO9)
cruiserweight
Virgil Hill bt Jimmy Campbell
(TKO2)
middleweight
Rick Skelton bt Bradley Pryce
(PTS: 98-92)
super welterweight
Rick Godding bt Robert Studzinski
(PTS)
middleweight
Damon Jones bt Grant Cunningham
(TD:48-47)
FRIDAY 27TH FEBRUARY
heavyweight
Tony Thompson bt Odlanier Solis
(TKO9)
welterweight
Pablo Cesar Cano bt Juan Carlos Abreu
(MD: 97-93, 96-94, 95-95)
super bantamweight
Diego De La Hoya bt Manuel Roman
(UD: 80-72 [3])
bantamweight
Neeco Macias v Tavorious Teague
(TKO4)
heavyweight
Taishan Dong bt Roy McCrary
(UD: 40-34 [2], 39-35)
super lightweight
Cletus Seldin bt Johnny Garcia
(TKO5)
welterweight
Raymond Serrano bt Jeremy Bryan
(MD: 97-91, 96-92, 94-94)
THURSDAY 26TH FEBRUARY
featherweight
Ryan Kielczewski bt Carlos Fulgencio
(KO1)
welterweight
Michael McLaughlin bt Rafael Francis
(DQ1)
super middleweight
Gary O’Sullivan bt Larry Smith
(TKO2)
featherweight
Jonathan Guzman bt Juan Guzman
(TKO5)
TUESDAY 24TH FEBRUARY
flyweight
Nawaphon Por Chokchai bt Powell Balaba
(KO5)
SATURDAY 21ST FEBRUARY
WBA ‘super’ and IBO middleweight titles
Gennady Golovkin bt Martin Murray
(TKO11)
WBO super middleweight title
Arthur Abraham bt Paul Smith Jnr
(UD: 117-111 [2], 116-112)
WBA and IBO mini flyweight titles
Hekkie Budler bt Jesus Silvestre
(UD: 117-110, 115-112 [2])
heavyweight
Hughie Fury bt Andrey Rudenko
(UD: 98-92, 98-91, 97-92)
vacant European bantamweight title
Lee Haskins bt Omar Lamiri
(TD: 79-73, 78-74 [2])
light heavyweight
Mirco Ricci bt Enrico Koelling
(UD: 117-112, 116-112 [2])
cruiserweight
Noel Gevor bt Alejandro Emilio Valori
(UD: 78-74 [3])
heavyweight
David Price bt Costa Junior
(TKO6)
featherweight
Josh Warrington bt Edwin Tellez
(TKO5)
FRIDAY 20TH FEBRUARY 2015
welterweight
Sammy Vasquez bt Emmanuel Lartei Lartey
(UD: 100-90, 99-91 [2])
light heavyweight
Craig Baker bt Umberto Savigne
(TKO2)
lightweight
Argenis Mendez bt Daniel Evangelista
(RET6)
heavyweight
Donovan Dennis bt Steve Vukosa
(TKO4)
heavyweight
Andrey Fedosov bt Nat Heaven
(KO1)
heavyweight
Lenroy Thomas bt Jason Estrada
(UD: 68-67 [3])
heavyweight
Razvan Cojanu bt Ed Fountain
(UD: 68-67 [2], 68-65)
super-middleweight
Samuel Clarkson bt Cedric Agnew
(SD: 76-75 [2], 75-76)
super middleweight
Sergiy Derevyanchenko bt Vladine Biosse
(TKO2)
super featherweight
Bryant Cruz bt Jorge Pazos
(UD: 78-73 [2], 77-74)
middleweight
Frank Galarza bt Raul Munoz
(TKO1)
SATURDAY 14TH FEBRUARY 2015
heavyweight
Derric Rossy bt Akhror Muralimov (
(UD: 97-93, 96-94 [2])
super flyweight
David Sanchez bt Juan Alberto Rosas (
(TKO10)
super featherweight
Adrian Estrella bt Adones Aguelo (
(TKO10)
lightweight
Miguel Roman bt Adrian Verdugo (
(DQ6)
super welterweight
Carson Jones bt Brian Rose (
(TKO1)
lightweight
Scott Cardle bt Yordan Vasilev (
(KO1)
Prizefighter – The Middleweights III
FINAL: Tom Doran bt Cello Renda (
(TKO3)
WBO lightweight title eliminator
Terry Flanagan bt Stephen Ormond (
(DQ10)
middleweight
Tommy Langford bt Wayne Reed (
(TKO5)
super middleweight
Jamie Cox bt Alistair Warren (
(TKO1)
FRIDAY 13TH FEBRUARY 2015
featherweight
Joel Brunker bt Rey Las Pinas (
(KO2)
cruiserweight
Luke Watkins bt Jeno Markhot (
(KO3)
middleweight
Eamonn O’Kane bt Ferenc Hafner (
(TKO4)
middleweight
Jimmy Williams bt Eddie Caminero (
(TKO4)
super welterweight
John Thompson bt Ricardo Pinell (
(UD: 60-54 [3])
super welterweight
Stanyslav Skorokhod bt Michael Moore (
(TKO4)
SATURDAY 7TH FEBRUARY 2015
bantamweight
Toshiyuki Igarashi bt Efrain Perez (
(TD: 98-94 [2], 96-95)
super-bantamweight
Vic Darchinyan bt Juan Jimenez (
(TKO9)
super-welterweight
Pablo Cesar Cano bt Jorge Silva (
(KO1)
super-welterweight
Daniel Sandoval bt Grady Brewer (
(TKO3)
cruiserweight
Francisco Palacios bt Sandy Soto (
(KO1)
welterweight
Alex Saucedo bt Eduardo Flores (
(TKO3)
super-lightweight
Ivan Najera bt Robbie Cannon (
(UD: 80-71 [2], 78-73)
cruiserweight
Micki Nielsen bt Julio Cesar Dos Santos (
(UD: 100-90, 100-91, 99-91)
welterweight
Anthony Yigit bt Kim Poulsen (
(TKO6)
featherweight
Dennis Ceylan bt Cristan Montilla
(TKO7)
lightweight
Richard Commey bt Mikheil Avakyan
(TKO4)
super-bantamweight
Genesis Servania bt Juan Hernandez
(UD)
super-flyweight
Arthur Villanueva bt Julio Cesar Miranda
(UD)
heavyweight
Dillian Whyte bt Marcelo Nascimento
(KO2)
FRIDAY 6TH FEBRUARY 2015
vacant USBA middleweight title
Sergio Mora bt Abie Han
(SD: 115-112, 114-113, 112-115)
light-heavyweight
Steve Lovett bt James Johnson
(TKO1)
super-welterweight
Erickson Lubin bt Michael Finney
(UD: 80-72 [3])
super-featherweight
Fernando Saucedo bt Leandro Pinto
(UD: 98-92, 97-93 [2])
THURSDAY 5TH FEBRUARY 2015
WBC minimumweight title
Wanheng Menayothin bt Jeffrey Galero
(UD: 120-108, 120-109, 119-109)
heavyweight
Mike Perez bt Darnell Wilson (TKO2)