20
Oct
2019

Results:January 2012

Phil Jay 01/02/2012

SATURDAY 28th JANUARY

Cory Spinks bt Sechew Powell (UD) (116-112, 115-113 [2])
(IBF light-middleweight title eliminator)

BJ Flores bt Hugo Pineda (TKO) (6th round)
(cruiserweight)

Rakhim Chakhkiev bt Alexander Kotlobay (UD) (100-89 [2], 99-89)
(heavyweight)

Firat Arslan bt Orlando Antonio Farias (TKO) (2nd round)
(cruiserweight)

Jurgen Braehmer bt Jose Maria Guerrero (TKO) (4th round)
(light-heavyweight)

Vitali Tajbert bt Jose Luis Graterol (UD) (79-74, 78-74, 78-76)
(super-featherweight)

Denis Boytsov bt Darnell Wilson (KO) (4th round)
(heavyweight)

Ruslan Chagaev bt Kertson Manswell (UD)
(heavyweight)

Carl Frampton bt Kris Hughes (TKO) (7th round)
(Commonwealth super-bantamweight title)

Robin Reid bt Daniel Cadman (TKO) (5th round)
(super-middleweight)

John Ryder bt Mariusz Biskupski (TKO) (2nd round)
(middleweight)

Patrick Hyland bt Emmnuel Lucero (UD) (79-73, 78-74, 77-75)
(featherweight)

Paul Hyland bt Arturo Santiago (UD) (59-55, 58-56[2])
(bantamweight)

Frankie Gonzalez bt Eddie Hyland (UD) (40-36, 39-37[2])
(welterweight)

THURSDAY 26th JANUARY

Grady Brewer bt Edvan Dos Santos Barros (UD)
(light-middleweight)

TUESDAY 24TH JANUARY

Kwanthai Sithmorseng v Johan Wahyudi (TKO) (3rd round)
(minimumweight)

SATURDAY 21ST JANUARY

Miguel Vasquez bt Ameth Diaz (UD) (120-107, 120-107, 119-108)
(IBF lightweight title)

Daniel Ponce De Leon bt Omar Estrella (TKO) (6th round)
(featherweight)

DeMarcus Corley bt Gabriel Bracero (UD) (96-90, 94-92, 94-92)

David Price bt John McDermott (TKO) (1st round)
(English heavyweight title)
(British heavyweight title eliminator)

FRIDAY 20TH JANUARY

Guillermo Rigondeaux bt Rico Ramos (TKO) (6th round)
(WBA super-bantamweight title)

Javier Molina bt Alberto Herrera (UD) (59-54, 58-55, 58-55)
(welterweight)

Emiliano Marsili bt Derry Mathews (TKO) (7th round)
(vacant IBO lightweight title)

Joe Selkirk bt Ryan Toms (TKO) (5th round)
(middleweight)

SATURDAY 14TH JANUARY

Robert Stieglitz bt Henry Weber (UD)(119-109, 118-110, 116-112)
(WBO super-middleweight title)

Arthur Abraham bt Pablo Farias (TKO) (5th round)
(super-middleweight)

Kubrat Pulev bt Michael Sprott (TKO) (12 round)
(heavyweight)

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Shoji Kimura bt Ryol Li Lee (SD) (97-95, 96-95, 95-96
(featherweight)

FRIDAY 13TH JANUARY

Shane McPhilbin bt Leon Williams (TKO) (12th round)
(British cruiserweight title)

Sam Sexton bt Larry Olubamiwo (TD) (49-48)
(heavyweight)
*Fight stop after five rounds following cut to Sexton

Your SEO optimized title