Fight Schedule

Typography

Schedule:

(selected bouts)

SATURDAY 18 NOVEMBER

The SSE Arena, Belfast, Northern Ireland
TV: United Kingdom - BT Sport/BoxNation
Panama - Cable Onda Sports
Canada - Super Channel

12 - IBF super flyweight title
Jerwin Ancajas 27-1-1 v
Jamie Conlan 19-0

12 - WBO bantamweight title
Zolani Tete 25-3 v
Siboniso Gonya 11-1

10 - featherweight
Carl Frampton 23-1 v
Horacio Garcia 33-3-1

10 - English super middleweight title
Darryll Williams 16-0 v
Lennox Clarke 15-0-1

10 - flyweight
Paddy Barnes 4-0 v
Eliecer Quezada 21-6-3

8 - super featherweight
Jono Carroll 14-0 v
TBA

8 - featherweight
Marco McCullough 17-4 v
TBA

6 - cruiserweight
Tommy McCarthy 10-1 v
Blaise Mendouo 4-7

6 - lightweight
David Oliver Joyce 4-0 v
TBA

6 - light heavyweight
Steven Ward 5-0 v
Przemyslaw Binienda 2-13

4 - welterweight
Lewis Crocker 3-0 v
Gyula Rozsas 2-1

4 - heavyweight
Alex Dickinson 2-0 v
Milen Paunov 3-4

4 - lightweight
Gary Cully 2-0 v
TBA

Cosmopolitan of Las Vegas, USA
TV: USA - Bounce

10 - super welterweight
Julian Williams 23-1-1 v
Ishe Smith 29-8

10 - light heavyweight
Lionell Thompson 18-4 v
Earl Newman 10-0-1

Centro de Convenciones El Cifco, El Salvador

10x2 Women's WBA super bantamweight title
Alys Sanchez 15-3-1 v
Liliana Palmera 27-12-3

Gyeyang Gymnasium, Incheon, South Korea

10x2 - Women's WBA super featherweight title
Hyun Mi Choi 14-0-1 v
Jessica Gonzalez 7-3-2

Hala Sportowa, Czestochowa, Poland
TV: Poland - PolSat Sport HD

10 - heavyweight
Tomasz Adamek 51-5 v
Fred Kassi 18-6-1

Hotel Jaragua, Santo Domingo, Dominican Republic

11 - heavyweight
Guillermo Jones 40-3-2 v
Ytalo Perea 10 2 2

Resorts World Casino, New York, USA

10 - bantamweight
Duke Micah 20-0 v
Jose Santos Gonzalez 23-4

10 - welterweight
Fredrick Lawson 25-1 v
TBA

8 - super featherweight
Bryant Cruz 17-2 v
Angel Luna 11-3-1

Claridge Hotel & Casino, Atlantic City, USA

10 - welterweight
Raymond Serrano 23-4 v
Enver Halili 10-0

10 - welterweight
Thomas Lamanna 24-2 v
Samuel Amoako 23-16

8 - lightweight
Devin Haney 18-0 v
Taiwo Ali 21-5-1

Ezkabarte, Comunidad Foral de Navarra, Spain

12 - EU middleweight title
Ruben Diaz 24-1-2 v
Rafal Jackiewicz 49-17-2

Crossroads Arena, Mississippi, USA

8 - welterweight
DeMarcus Corley 50-28-1 v
Rynell Griffin 8-32-2