SATURDAY 28 APRIL
12 – WBO super bantamweight title
Isaac Dogboe KO11
Jessie Magdaleno
10 – vacant NABF super middleweight title
Jesse Hart TKO7
Demond Nicholson
10 – heavyweight
Bryant Jennings UD
Joey Dawejko
6 – super featherweight
Robson Conceicao UD
Alex Torres Rynn
8 – bantamweight
Christian Carto UD
Edwin Rodriguez
8 – featherweight
Shakur Stevenson TKO2
Roxberg Riley
12 – middleweight
Daniel Jacobs UD
Maciej Sulecki
12 – heavyweight
Jarrell Miller UD
Johann Duhaupas
10×2 – Women’s WBA/IBF lightweight titles
Katie Taylor UD
Victoria Bustos
10 – super lightweight
Shohjahon Ergashev UD
Zhimin Wang
10 – welterweight
Josesito Lopez UD
Miguel Cruz
10 – super middleweight
Anthony Dirrell UD
Abraham Han
10 – featherweight
Claudio Marrero KO1
Jorge Lara
10 – super welterweight
Erickson Lubin TKO4
Silverio Ortiz
12 – super middleweight
Arthur Abraham SD
Patrick Nielsen
10×2 – Women’s WBA/WBC featherweight titles
Jelena Mrdjenovich UD
Stephanie Ducastel
10×2 – Women’s WBC bantamweight title
Mariana Juarez UD
Carolina Arias
12 – vacant Euro welterweight title
Kerman Lejarraga TKO2
Bradley Skeete
12 – vacant Euro flyweight title
Vincent Legrand UD
Juan Hinostroza
10 – bantamweight
Prince Patel KO1
Mishiko Shubitidze
FRIDAY 27 APRIL
Jose Sulaiman Invitational
WBC Eliminator Tournament
10 – welterweight
Francisco Santana MD
Felix Diaz
10 – welterweight
Chris van Heerden UD
Timo Schwarzkopf
10 – welterweight
Fredrick Lawson UD
Baishanbo Nasiyiwula
10 – welterweight
Brad Solomon SD
Paddy Gallagher
(Reserve match)
10 – welterweight
Sergey Lubkovich MD
Karim Mayfield
Giovanni Santillan KO2
Alejandro Barboza
10 – featherweight
Luke Jackson KO2
Javier Herrera
10 – super middleweight
Zac Dunn v
Francisco Rios
12 – Comm. middleweight title
Liam Cameron TKO3
Nicky Jenman
SUNDAY 22 APRIL
12 – lightweight
Daud Yordan TKO8
Pavel Malikov
12 – lightweight
Zaur Abdullaev UD
Deiner Berrio
10 – super featherweight
Akzhol Sulaimanbek Uulu UD
Leonardo Padilla
SATURDAY 21 APRIL
12 – welterweight
Adrien Broner D-MD
Jessie Vargas
12 – vacant WBA super featherweight title
Gervonta Davis TKO3
Jesus Cuellar
12 – interim WBC middleweight title
Jermall Charlo KO2
Hugo Centeno Jr
8×2 – featherweight
Heather Hardy UD
Iranda Paola Torres
8 – welterweight
Fabian Andres Maidana TKO3
Justin Savi
12 – interim WBO featherweight title
Carl Frampton UD
Nonito Donaire
12 – WBO bantamweight title
Zolani Tete UD
Omar Andres Narvaez
(120-108 [3])
10 – super lightweight
Tyrone McKenna PTS
Anthony Upton
10 – middleweight
Luke Keeler UD
Conrad Cummings
8 – lightweight
David Joyce TKO6
Jordan Ellison
12 – welterweight
Amir Khan KO1
Phil Lo Greco
12 – Comm. lightweight title
Tommy Coyle TKO6
Sean Dodd
10×2 – super featherweight
Natasha Jonas TKO7
Taoussy L’Hadji
8 – super welterweight
Sam Eggington TKO2
Achilles Szabo
8 – super welterweight
Anthony Fowler TKO2
Ryan Toms
6 – welterweight
Conor Benn TKO4
Chris Truman
10 – heavyweight
Tomasz Adamek TKO7
Joey Abell
10 – cruiserweight
Mateusz Masternak RET6
Youri Kalenga
10×2 – Women’s WBO super featherweight title
Ewa Brodnicka UD
Sarah Pucek
8 – middleweight
Damian Jonak UD
Lukas Ndafoluma
10 – super welterweight
Ramon Alvarez UD
Jorge Paez Jr
10 – bantamweight
Hernan Marquez v
Jose Quirino
12 – heavyweight
Otto Wallin UD
Adrian Granat
10 – light heavyweight
Sven Fornling UD
Karel Horejsek
10×2 – vacant Women’s IBO super welterweight title
Mikaela Lauren MD
Verena Kaiser
12 – heavyweight
Tom Schwarz DQ5
Senad Gashi
12 – Euro heavyweight title
Agit Kabayel KO1
Miljan Rovcanin
FRIDAY 20 APRIL
8 – bantamweight
Max Ornelas UD
Juan Antonio Lopez
THURSDAY 19 APRIL
8 – heavyweight
Oscar Rivas RET2
Sergio Ramirez
10 – super featherweight
Lamont Roach D-SD
Orlando Cruz
SUNDAY 15 APRIL
12 – vacant WBC flyweight title
Cristofer Rosales RET9
Daigo Higa
12 – WBA middleweight title
Ryota Murata TKO8
Emanuele Blandamura
SATURDAY 14 APRIL
12 – lightweight
Marcos Villasana Jr TKO9
Jose Felix Jr
12 – vacant British super featherweight title
Sam Bowen TKO8
Maxi Hughes
10×2 – Women’s IBF bantamweight title
Maria Roman UD
Ana Lozano
8 – featherweight
Ruben Villa UD
Marlon Olea
6 – Pedro Moreno UD
Sergio Ramirez Martinez
10 – super lightweight
Paul Hyland Jnr TKO4
David Birmingham
FRIDAY 13 APRIL
10 – welterweight
Miguel Vazquez UD
Cosme Rivera
10 – lightweight
Edner Cherry UD
Dennis Galarza
10 – welterweight
Jamal James MD
Abel Ramos
8 – super featherweight
Chris Colbert RET7
Austin Dulay
8 – super welterweight
Sebastian Fundora TKO5
Ve Shawn Owens
10×2 – Women’s IBF/WBO super bantamweight titles
Daniela Bermudez UD
Marcela Acuna
8 – super featherweight
O’Shaquie Foster MD
Frank De Alba
THURSDAY 12 APRIL
10 – super featherweight
Francisco Vargas RET6
Rod Salka
10 – super featherweight
Andrew Cancio TKO10
Aidar Sharibayev
8 – super lightweight
Genaro Gamez UD
Shoki Sakai
SUNDAY 8 APRIL
8 – super bantamweight
Pongsaklek Wonjongkam UD
Manot Comput
SATURDAY 7 APRIL
12 – IBF/WBA/IBO super welterweight titles
Jarrett Hurd SD
Erislandy Lara
(114-113 [2], 113-114)
12 – IBF super middleweight title
James DeGale UD
Caleb Truax
(117-110, 114-113 [2])
10 – super welterweight
Julian Williams MD
Nathaniel Gallimore
8 – super middleweight
Sergio Mora SD
Alfredo Angulo
8 – welterweight
Emmanuel Medina UD
Saul Corral
10 – super featherweight
Jhonny Gonzalez UD
Marlyn Cabrera
8 – welterweight
Karim Mayfield UD
Gaku Takahashi
10 – heavyweight
Tony Yoka KO5
Cyril Leonet
10 – bantamweight
Nordine Oubaali KO2
Luis Melendez
10 – super middleweight
Rodolfo Gomez Jr TKO8
Ricardo Mayorga
12 – super welterweight
Dennis Hogan UD
‘Jimmy’ Kilrain Kelly
10 – light heavyweight
Damien Hooper TKO9
Renold Quinlan
10 – cruiserweight
Jai Opetaia TKO2
Lukas Paszkowsky
6 – middleweight
Tim Tszyu TKO5
Ruben Webster
FRIDAY 6 APRIL
8 – super featherweight
Hector Tanajara UD
Hector Suarez
8×2 – super flyweight
Marlen Esparza KO3
Laetizia Campana
10×2 – Women’s WBA light flyweight title
Yesica Bopp TKO6
Soledad del Valle Frias
10×2 – Women’s WBC super featherweight title
Eva Wahlstrom MD
Melissa St Vil
12 – lightweight
Simpiwe Vetyeka KO8
Thompson Mokwana